خبر فوری

آمریکا: سلاح های ارسالی به کردها را پس خواهیم گرفت

 نظرها
آمریکا: سلاح های ارسالی به کردها را پس خواهیم گرفت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جیمز ماتیس، وزیر دفاع ایالات متحده آمریکا می گوید سلاح ها و مهمات ارسالی به کردهای سوریه با هدف مقابله با داعش پس شکست این گروه تروریستی از آنها پس گرفته خواهد شد.

وزیر دفاع ایالات متحده با ارسال نامه ای به فکری ایشیک، همتای ترک خود ضمن تصریح این مطلب اعلام کرده سلاح های داده شده به نیروهای کرد همچون «یگانهای مدافع خلق» پس از پایان نبرد با داعش پس گرفته خواهد شد. وی همچنین به ترکیه اطمینان داده است که ماهانه فهرستی از تسلیحات ارسالی به یگانهای مدافع خلق در اختیار آنها قرار خواهد گرفت.

آمریکا هدف اصلی خود از ارسال سلاح و مهمات به نیروهای کرد که بخشی از آنها به نیروهای دموکراتیک سوریه وابسته هستند را مقابله با پیشروی داعش در سوریه و بیرون راندن این شبکه تروریستی از شهر رقه عنوان کرده است.

دولت ترکیه از مخالفان سرسخت ارسال سلاح به «یگانهای مدافع خلق» است. اما واشنگتن اعتقاد دارد تنها گزینه کارآمد برای مقابله با داعش تقویت یگانهای مدافع خلق است. براین اساس با روی کار آمدن دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا، روند ارسال اسلحه و مهمات به این نیروها سرعت گرفت.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.