خبر فوری

اسرائیل دو تانک سوریه را هدف گرفت

 نظرها
اسرائیل دو تانک سوریه را هدف گرفت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ارتش اسرائیل اعلام کرد در واکنش به شلیک خمپاره از سوریه به اراضی تحت کنترلش در حمله ای هوایی مواضع ارتش سوریه از جمله دو تانک را هدف گرفته است.

به گزارش رسانه های سوری در حمله هوایی اسرائیل دو نفر در منطقه قنیطره در بلندی های جولان کشته شده اند.

به گزارش روزنامه هارتص دمشق ادعا می کند که حمله هوایی اسرائیل همزمان با حمله شبه نظامیان اسلامگرا به همان مواضع بوده است.

دمشق گفته است که حملات اسلامگرایان و اسرائیل هماهنگ شده بوده است و ارتش اسرائیل با هلی کوپتر از جنگجویان جبهه النصره در حومه قنیطره پشتیبانی هوایی کرده است.

به نوشته روزنامه هارتص، همزمان ارتش اسرائیل در بیانیه ای اعلام کرد که «نیروهای دفاعی اسرائیل اجازه نخواهد داد تا هر حرکتی که قصدش تخریب و آسیب رساندن به حاکمیت ارضی و امنیت مردمش باشد به ثمر نشیند و سوریه مسئول وقایعی است که در سرزمین این کشور اتفاق می افتد.»

اسرائیل بارها با استناد به حمله خمپاره ای از خاک سوریه به اراضی تحت کنترل خود به مواضع ارتش سوریه حمله کرده است.

اسرائیل همچنین چندین بار مکانهایی در سوریه را که می گوید در آن تسلیحاتی به مقصد حزب الله لبنان نگاهداری می شده هدف گرفته است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.