خبر فوری

تهدید انور قرقاش: اگر قطر گردن ننهد راهمان جدا می‌شود

 نظرها
تهدید انور قرقاش: اگر قطر گردن ننهد راهمان جدا می‌شود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک مقام اماراتی به قطر هشداری شدیدتر از پیش داد. انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی گفت اگرچه هدف کشورهای تحریم کنندۀ قطر اهتراز از تشدید بحران است اما در عین حال اگر دوحه به خواست تحریم کنندگان گردن ننهد «راه ها از هم جدا خواهد شد».

آقای قرقاش افزود که اگر قطر به اولتیاماتوم ده روزۀ امارات، عربستان، بحرین و مصر بی تفاوتی نشان دهد و ۱۳ خواست آنان را برنیاورد، باید منتظر اقدامات شدیدتر باشد.

انور قرقاش با بیان این که اولویت اول همچنان فرصت دادن به تلاش های دیپلماتیک است گفت که درز کردن ۱۳ درخواست تحریم کنندگان به عرصه عمومی و رسانه ای شدن آنها امکان دستیابی به توافق را دشوارتر کرده است.

این مقام اماراتی می گوید که هدف کشورهایی که قطر را با بایکوت، محاصره تحریم و منزوی کرده اند، تغییر رفتار دولت مستقر در دوحه است تا تغییر دولت و رژیم.


امارات، عربستان، بحرین و مصر، قطر را به حمایت از گروه های تروریستی متهم می کنند، اتهامی که قطر آن را رد می کند.

بستن شبکه تلویزیونی الجزیره، بستن یک پایگاه نظامی ترکیه و کاهش روابط با ایران از جمله ۱۳خواسته این کشورها برای از سرگیری روابط با دوحه است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.