وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

فیسبوک ماهانه دو میلیارد کاربر فعال دارد

 نظرها
فیسبوک ماهانه دو میلیارد کاربر فعال دارد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

تعداد کاربرانی که ماهانه از شبکه اجتماعی فیسبوک استفاده می کنند از دو میلیارد تَن فراتر رفت. به این ترتیب بیش از یک چهارم جمعیت جهان هر ماه در این شبکه اجتماعی فعال هستند.

فیسبوک در بیانیه ای با اعلام این خبر شمار استفاده کنندگان از امکان عضویت در گروههای خود را بیش از یک میلیارد نفر عنوان کرد. بنا به اعلام فیسبوک ماهانه بیش از ۸۰۰ هزار نفر از گزینه «لایک» (پسندیدم) در این شبکه استفاده می کنند.

تعداد اعضای فیسبوک که مقر آن در ایالت کالیفرنیای آمریکا است، در ماه اکتبر سال ۲۰۱۲ میلادی به یک میلیارد نفر رسیده بود.

همزمان با عبور تعداد کاربران ماهانه فیسبوک از مرز دو میلیارد نفر، مارک زاکربرگ، بنیانگذار این شبکه اجتماعی در صفحه فیسبوک شخصی اش از قصد خود برای نزدیک تر کردن هر چه بیشتر مردم جهان به یکدیگر با استفاده از این شبکه اجتماعی سخن گفت.

سود خالص شبکه اجتماعی فیسبوک که در سال ۲۰۰۴ بنیان نهاده شد در چهار ماهه اول سال جاری سه میلیارد و ۶۰ میلیون دلار بود. رقمی که حکایت از رشد ۷۶ درصدی سود خالص این شرکت در عرض یک سال دارد.