وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

ناتو نیروهای جدید به افغانستان اعزام می کند

 نظرها
ناتو نیروهای جدید به افغانستان اعزام می کند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

ناتو قصد دارد صدها تن از نیروهای این سازمان نظامی را به افغانستان اعزام کند. ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو در نشست کشورهای عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی اعلام کرد که این نیروهای جدید نه برای مبارزه مسلحانه بلکه برای آموزش و مشورت دهی به نیروهای امنیتی افغانستان به این کشور جنگزده اعزام خواهند شد.

در این نشست که روز پنجشنبه در بروکسل برگزار شد طارق شاه بهرامی، سرپرست وزارت دفاع افغانستان نیز حضور داشت. دبیرکل ناتو در نشست مطبوعاتی پس از این نشست اعلام کرد که تاکنون پانزده کشور عضو سازمان پیمان آتلانتیک شمالی با اعزام نیروها به افغانستان موافق کرده اند. گفته می شود رقم دقیق نیروهای اعزامی ناتو به افغانستان ۳ هزارنفر خواهد بود.

ناتو در حال حاضر بیش از ۱۳ هزار نیرو در افغانستان دارد. ماموریت نظامی و شرکت در درگیریها از سوی ناتو در افغانستان از سال ۲۰۱۵ متوقف شده است. نیروهای نظامی کشورهای عضو ناتو بیشتر جهت مشاوره و همکاریهای نظامی با نیروهای افغانستانی در این کشور هستند.