خبر فوری
This content is not available in your region

تا پایان قرن دمای جهان دو درجه سانتیگراد افزایش پیدا می کند

نظرها
تا پایان قرن دمای جهان دو درجه سانتیگراد افزایش پیدا می کند
اندازه متن Aa Aa

گروهی از دانشمندان و پژوهشگران محیط زیست می گویند بحران تغییرات اقلیمی بسیار زودتر از آنکه بشر تصورش را بکند ما را دچار فجایع جبران ناپذیر می کند. این دانشمندان در مطلبی که در مجله طبیعت منتشر شده است با اضطراری خواندن وضعیت محیط زیست اعلام کرده اند که تنها تا سه سال دیگر، درصورتیکه دولتها و شهروندان کره خاکی دست به اقدامات جدی نزنند، باید شاهد فجایع عظیم زیست محیطی دو چندانی باشیم. به اعتقاد این کارشناسان که زیر نظر کریستیانا فیگورس، رییس پیشین سازمان ملل در امور تغییرات اقلیمی فعالیت می کنند، اگر انتشار گازهای گلخانه ای تا سال ۲۰۲۰ روندی نزولی پیدا نکند، لاجرم افزایش دمای هوا را در پی خواهد داشت.

انتشار این گزارش در حالیست که هفته آینده آلمان برای حل معضلات ناشی از گرم شدن زمین و آلودگی میزبان رهبران جهان در یک نشست فوق العاده خواهد بود. در ماه گذشته دولت ایالات متحده، مقام اول منبع تولید آلودگی در جهان، اعلام کرد که از توافق مشهور پاریس که سال گذشته بدست آمد خارج می شود.

تصمیمی که انتقاد تند و صریح متحدان آمریکا از جمله رهبران آلمان و فرانسه را در پی داشته است. پژوهشگران مشهور جهان در این گزارش تایید کرده اند که دمای زمین تا پایان قرن جاری دو درجه سانتی گراد افزایش پیدا خواهد کرد. به گفته دانشمندان در صورت ادامه این وضعیت برخی از نقاط جهان از جمله جنوب ایران تا پایان قرن غیرقابل سکونت خواهد بود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.