خبر فوری

تعریفی جدید از خانواده در فرمان مهاجرتی ترامپ

 نظرها
تعریفی جدید از خانواده در فرمان مهاجرتی ترامپ
اندازه متن Aa Aa

دیوان عالی آمریکا روز سه شنبه گذشته با اجرای بخشی از فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا موافقت کرد، حکمی که یک پیروزی نسبی برای وی توصیف می شود.

فرمان جدید آقای ترامپ صدور روادید آمریکا برای اتباع ۶ کشور مسلمان از جمله ایران را بمدت ۹۰ روز و ورود کلیه پناهجویان به خاک آمریکا را بمدت ۱۲۰ روز ممنوع می کند. در این فرمان و در موارد خاص استثناهایی در نظر گرفته شده است.

اجازه ورود به خانواده و بستگان درجه یک از جمله این موارد خاص است اما تعریف از بستگان درجه یک در این فرمان و برای صدور روادید به بحثی نو در رابطه با فرمان جنجالی دونالد ترامپ تبدیل شده است.

در فرمان جدید تعریف دقیق از خانواده چیست؟

در دستورالعمل وزارت امور خارجه آمریکا اعضا و بستگان نزدیک و درجه یک؛ والدین، همسر، کودک، فرزند پسر یا دختر بالغ، داماد و عروس، خواهر و برادر و نیز اعضای ناتنی خانواده تعریف شده است.

نامزد، پدربزرگ و مادربزرگ، نوه، عمه، عمو، دایی، خواهرزاده، پسرعمو و پسردایی اما بستگان درجه یک تعریف نشده اند و بنابراین نمی توانند ویزای آمریکا را دریافت کنند و به دیدار بستگان و عزیزان خود بروند.

فرمان مهاجرتی ترامپ اعتراض و واکنش بسیاری را در داخل و خارج آمریکا برانگیخته است. گروهی از فعالان بار دیگر روز پنجشنبه در اعتراض به فرمان آقای ترامپ در فرودگاه جان اف کندی نیویورک تجمع کردند

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.