خبر فوری

نگرانی مقامات فلسطینی از سفر یکجانبه نخست‌وزیر هند به اسرائیل

 نظرها
نگرانی مقامات فلسطینی از سفر یکجانبه نخست‌وزیر هند به اسرائیل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مقامات تشکیلات خودگردان فلسطینی آشکارا از دیدار نکردن نارندرا مودی نخست‌وزیر هند با محمود عباس رئیس این تشکیلات در جریان سفر سه روزه اش به اسرائیل اظهار ناخشنودی کرده اند.

معاون وزیر خارجه تشکیلات خودگردان فلسطینی به رسانه ها گفته است که «ما انتظار داشتیم آقای مودی با هر دو طرف مقامات اسرائیلی و فلسطینی دیدار می کرد. برای ایفای یک نقش مهم بین دو طرف و گسترش پیام صلح باید دیداری دوجانبه صورت می گرفت.» نارندرا مودی در ماه مه سال جاری میلادی در دهلی پایتخت هند با محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی دیدار کرده بود.

هند که از نظر تاریخی و بویژه در دوران جنگ سرد دارای پیشینه حمایت از جنبش فلسطینی است، ضمن ادامه این حمایت از سال ۱۹۹۲ میلادی با اسرائیل روابط دیپلماتیک برقرار کرد.

سفر سه روزه نارندرا مودی به اسرائیل، اولین سفر یک نخست وزیر هند به اسرائیل است. او در این سفر با نخست وزیر و رئیس جمهور اسرائیل دیدار کرد. مودی، یک هفته قبل از آن با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید دیدار کرده بود.

تقویت روابط تجاری و تکنولوژیک در زمینه دفاعی با اسرائیل از اهداف سفر نارندرا مودی به تل‌آویو است. یک دانشجوی فلسطینی به روزنامه ایندین اکسپرس گفته است: «بسیاری از مردم داستان اسرائیل را می دانند، اما داستان فلسطین چه می شود؟ ما از این رویکرد حکومت هند احساس تبعیض می کنیم.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.