خبر فوری

سخنگوی سازمان ملل: فعالان حقوق بشر در ترکیه زیر خطر شکنجه‌اند

 نظرها
سخنگوی سازمان ملل: فعالان حقوق بشر در ترکیه زیر خطر شکنجه‌اند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

یک سخنگوی حقوق بشر سازمان ملل روز جمعه در ژنو نسبت به وضعیت مدیر سازمان عفو بین الملل ترکیه و دیگر فعالان حقوق بشر که چهارشنبه شب در نزدیکی استانبول بازداشت شدند، اظهار نگرانی کرد.

خانم ایدیل اسر مدیر عفو بین الملل ترکیه همراه هفت نفر دیگر از فعالان این سازمان در جلسه یک کارگاه آموزشی در جزیره«بویوک آدا» با موضوع مدیریت و امنیت رایانه ای شرکت کرده بودند.

الیزابت تروسل سخنگوی کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل در ژنو در جمع خبرنگاران گفت: «ما به شدت نگران تمام دستگیری های خودسرانه و بازداشت های مدافعان حقوق بشر در ترکیه هستیم و ترس آن را داریم که این فعالان در معرض خطر شکنجه و رفتارهای ظالمانه، غیر انسانی و توهین آمیز قرار گیرند.»

خانم تروسل اضافه کرده است که نیلز ملزر گزارشگر ویژه سازمان ملل در موضوع شکنجه، که در دسامبر سال گذشته دیداری رسمی از ترکیه داشته به شواهدی از آزار و سوء استفاده گسترده در مراحل اولیه بازداشت زندانیان برخورد کرده و این نگرانی و ترس ما را افزایش داده است.

سازمان عفو بین‌الملل روز پنجشنبه خواستار آزادی فوری خانم ایدیل اسر مدیر این سازمان در ترکیه و دیگر فعالان حقوق بشر تحت بازداشت شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.