خبر فوری

هکرها به نیروگاه‌های اتمی آمریکا حمله کردند

 نظرها
هکرها به نیروگاه‌های اتمی آمریکا حمله کردند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزارت انرژی آمریکا می گوید به دنبال حمله سایبری به نیروگاه های هسته ای این کشور در حال یاری رسانی به شرکتهای تولید و توزیع برق برای مواجهه با پیامدهای این حمله است.

بنا به اعلام این وزارتخانه حمله سایبری اخیر هکرها تاثیری بر تولید و توزیع شبکه برق نگذاشته است. پیش از این برخی گزارشها حکایت از هشدار وزارت امنیت داخلی و پلیس فدرال ایالات متحده در روز ۲۸ ژوئن (هفتم تیر) به شرکتهای صنعتی در ارتباط با حمله سایبری به نیروگاه های اتمی و زیرساخت های شبکه برق رسانی داشت.

براساس اطلاعات منتشر شده توسط وزارت انرژی آمریکا در روز جمعه به نظر می رسد تاثیر حمله سایبری به شبکه های اداری و تجاری بخش برق محدود می شود.

در گزارش مشترک وزارت انرژی و پلیس فدرال آمریکا اشاره ای به هویت عاملان حمله سایبری به شرکتهای برق و نیروگاه های اتمی نشده است. مقامات آمریکایی در توصیف این حمله سایبری از واژه های «پیشرفته و سرسختانه» استفاده کرده اند.

پیش از تائید حمله سایبری توسط وزارت انرژی آمریکا شبکه بلومبرگ در گزارشی تاسیسات هسته ای «وولف کریک» در ایالت کانزاس را یکی از دستکم دوازده نیروگاهی معرفی کرده بود که مورد حمله سایبری قرار گرفته اند.


وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.