خبر فوری
This content is not available in your region

ایران: توافق آتش بس باید به تمام مناطق سوریه گسترش یابد

نظرها
ایران: توافق آتش بس باید به تمام مناطق سوریه گسترش یابد
اندازه متن Aa Aa

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران روز دوشنبه اعلام کرد که توافق آمریکا و روسیه در برقراری آتش بس در جنوب سوریه باید به تمام نقاط این کشور گسترش یابد.

تهران این موضع را پس از آن اتخاذ می کند که کشورهای ایالات متحده آمریکا، روسیه و اردن روز جمعه و بدنبال دیدار روسای جمهوری آمریکا و روسیه در حاشیه اجلاس گروه ۲۰ در هامبورگ، از برقراری آتش بسی جدید در سوریه خبر دادند. این آتش بس از روز یکشنبه اجرا شد.

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران در این باره گفت: «توافق آتش بس در صورت گسترش آن به تمام نقاط سوریه و شامل شدن تمام مناطقی که ما دربارۀ آن در نشست آستانه به گفتگو نشستیم، می تواند مفید باشد.»

آقای قاسمی در ادامه افزود: «ایران به دنبال حفظ حاکمیت و امنیت در سوریه است به همین دلیل آتش بس نمی تواند تنها به نقاط ویژه‌ای محدود شود. هیچ توافقی بدون در نظر گرفتن واقعیتهای موجود در روی زمین، موفق نخواهد بود.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.