خبر فوری
This content is not available in your region

عربستان در یک روز شش نفر را اعدام کرد

نظرها
عربستان در یک روز شش نفر را اعدام کرد
اندازه متن Aa Aa

مقامات قضایی عربستان سعودی تنها در یک روز ۶ نفر را اعدام کرده اند.

وزرات کشور عربستان روز دوشنبه اعلام کرد حکم اعدام علیه یک تبعه پاکستان محکوم به قاچاق مواد مخدر اجرا شده است. پنج تبعه عربستان سعودی نیز در پرونده‌های مربوط به قتل مجرم شناخته شده و حکم اعدام درباره آنها اجرا شده است.

حکم اعدام در عربستان سعودی معمولا با گردن زدن بوسیله شمشیر به اجرا درمی آید. به گزارش خبرگزاری فرانسه دستگاه قضایی این کشور از ابتدای سال ۲۰۱۷ تا کنون ۴۴ نفر را به مرگ محکوم کرده و حکم آنها را اجرا کرده است.

در عربستان سعودی ارتکاب جنایاتی چون قتل، عملیات تروریستی، تجاوز و سرقت مسلحانه مستوجب مجازات اعدام است. برای قاچاق مواد مخدر نیز مجازاتی مشابه اجرا می شود.

آمار افراد اعدامی در عربستان سعودی در سال ۲۰۱۶ به رقم ۱۵۳ نفر می رسد.

گزارشی از سازمان عفو بین الملل نشان می دهد کشورهای چین، ایران، پاکستان، عربستان سعودی و ایالات متحده آمریکا بیشترین حکم اعدام در دنیا را اجرا می کنند. کشورهای زیادی مجازات اعدام را از مجموعه قوانین مجازات خود حذف کرده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.