خبر فوری

واکنش احمدی نژاد به بازداشت حمید بقایی

 نظرها
واکنش احمدی نژاد به بازداشت حمید بقایی
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری سابق ایران و عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام به بازداشت حمید بقایی، معاون اجرایی زمان ریاست جمهوری خود واکنش نشان داد.

رییس جمهور سابق ایران با انتشار نامه‌ای به این بازداشت اعتراض کرده و خواهان آزادی فوری حمید بقایی شده است.

در این نامه انتقام جویی بدلیل انتشار فیلم فاضل لاریجانی برادر روئسای قوه قضاییه و مقننه از سوی احمدی نژاد عامل اصلی این بازداشت عنوان شده است.

رییس دولتهای نهم و دهم در بخش دیگری از نامه می گوید: « اعتراض به ظلم، اعلام ظلم و تظلم علاوه بر اینکه حق قانونی و شرعی و انسانی هر فرد است، نه تنها موجب تضعیف نهاد‌ها نمی‌شود بلکه موجب تقویت آن‌ها است چرا که ظلم مهمترین عامل در تضعیف و اضمحلال یک مجموعه و حکومت‌ها است. مدعیان دلسوزی به جای اینکه مانع از اعتراض به ظلم شوند باید مانع از وقوع ظلم شوند.»

حمید بقایی به اتهام اختلاس از سوی دادسرای تهران تحت پیگرد قانونی قرار دارد. روز یکشنبه دادسرای رسیدگی کننده به پرونده وی قرار وثیقه‌ای معادل ۵۰ میلیارد تومان برای او صادر کرد. عدم تهیه این مبلغ حمید بقایی را روانه زندان کرد.

صلاحیت حمید بقایی و محمود احمدی نژاد برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۶ توسط شورای نگهبان رد شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.