خبر فوری

ژنرال آمریکایی: دولت عراق با نزدیک شدن به سنی‌ها مانع از تقویت دوبارۀ داعش شود

 نظرها
ژنرال آمریکایی: دولت عراق با نزدیک شدن به سنی‌ها مانع از تقویت دوبارۀ داعش شود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فرمانده ارشد نیروهای ایالات متحده آمریکا در عراق هشدار داد که با وجود پیروزی تاریخی در شهر موصل، جنگ علیه داعش هنوز به پایان نرسیده است.

ژنرال استفان تاونسند معتقد است که هنوز شمار قابل توجهی از نیروهای داعش در عراق حضور دارند و اکنون دولت مرکزی عراق باید با نزدیک شدن به سنی‌های این کشور، از تجدید قوا و تقویت دوبارۀ نیروهای داعش جلوگیری کند.

او می گوید: «برای جلوگیری از ظهور دوبارۀ داعش، دولت عراق باید کار کاملا متفاوتی انجام دهد. دولت باید به جمعیت سنی این کشور نزدیک شده و با آنها مذاکره کند و این احساس را در آنها بوجود آورد که دولت حاضر در بغداد، نماینده آنها نیز هست.»

اگرچه سرانجام نیروهای عراقی توانستند کنترل شهر موصل را از دست نیروهای داعش خارج کنند اما نبرد ۹ ماهۀ ای که در موصل جریان داشت خرابی‌های بسیار و هزاران کشته برجای گذاشت و بیش از ۹۰۰ هزار نفر را آواره کرد.

فرماندهان ائتلاف بین المللی به رهبری آمریکا که در این نبرد با هواپیماهای جنگی و همچنین پشتیبانی‌های زمینی به نیروهای عراقی کمک می کردند، می گویند شاهد شدید‌ترین نوع نبردهای داخل شهری از زمان جنگ جهانی دوم به این سو بوده اند.

ائتلاف بین المللی می گوید ضروریست که مناطق قدیمی شهر موصل بطور کامل از مواد انفجاری پاکسازی شود. فرماندهان این ائتلاف معتقدند که احتمالا هنوز شماری از ستیزه جویان داعش در مناطق قدیمی شهر موصل پنهان شده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.