خبر فوری

قطر و آمریکا پیمان مبارزه با تروریسم امضا کردند

 نظرها
قطر و آمریکا پیمان مبارزه با تروریسم امضا کردند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

قطر و ایالات متحده آمریکا روز سه‌شنبه یک پیمان همکاری دوجانبه برای مبارزه با تروریسم و تامین مالی گروه‌های تروریستی امضا کردند.

این تفاهم‌نامه در حاشیه دیدار رکس تیلرسون، وزیر امور خارجه آمریکا و همتای قطری وی محمد بن عبدالرحمن آل‌ ثانی در دوحه امضا شد. آقای تیلرسون برای گفتگو با رهبران شماری از کشورهای خاورمیانه درباره بحران قطر و جنگ داخلی سوریه به خاورمیانه سفر کرده است.

وزیر امور خارجه قطر گفت: کار برای تنظیم این موافقتنامه از مدت‌ها پیش آغاز شده بود و ارتباطی به بحران دیپلماتیک میان قطر و عربستان و متحدانش ندارد. وی همچنین از کشورهایی که روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع و این کشور را محاصره کرده اند خواست تا به همکاری‌های مشترک ضد تروریستی دوحه و واشنگتن بپیوندند.


رکس تیلرسون پس از ترکیه، کویت و قطر، روز چهارشنبه به عربستان می‌رود.

عربستان سعودی، مصر، بحرین و امارات متحده عربی از پنجم ژوئن، تمام روابط دیپلماتیک خود با قطر را قطع کرده اند. تلاش‌های دیپلماتیک برای حل این بحران تاکنون بی‌ نتیجه باقی مانده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.