خبر فوری

نمایشگاه عکس ایران-۳۸ در جشنواره سالانه آرل فرانسه

 نظرها
نمایشگاه عکس ایران-۳۸ در جشنواره سالانه آرل فرانسه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نمایشگاه عکس ایران-۳۸ در فستیوال سالانه عکس در شهر «آرل» فرانسه در حال برگزاری است.

عکسهای ۶۶ عکاس ایرانی در این رویداد به نمایش گذاشته شده است.

ایران پس از انقلاب موضوع این نمایشگاه است. عکس هایی از روزهای پس از انقلاب ایران، دوران جنگ ایران و عراق و تصاویری از زندگی روزمره ایران معاصر در ایران-۳۸ به نمایش گذاشته شده است.


آناهیتا قباییان ونیوشا توکلیان از گردآورندگان این نمایشگاه می گویند: «تصادفی نیست که ایران این همه عکاس دارد. ایرانیان امروزی وقتی می خواهند خود را بیان کنند از ابزارهایی که تاریخ در اختیارشان قرار داده استفاده می کنند. عکاسی به نوعی نسخه مدرن شعر است. می توانیم تصاویر، عکس­های خبری، عکاسی مستند یا عکاسی هنری را شعرهای تصویری به حساب آوریم. با این توضیحات قصد ما این بود که شکل دهندگان تصویر امروز ایران را معرفی کنیم. ترکیب متنوعی از عکاسان، هنرمندان و فیلمسازان، کشوری را به تصویر می کشند که هنوز دربند جنگ و انقلاب است اما در عین حال با سرعت باورنکردنی در حال تغییر است. ایران کشوری است که در یک زمان هم جوان است و هم پیر. هزاران سال تاریخ پیش از انقلاب ۵۷ است اما ما دوباره از آن سال شروع به شمردن کردیم. ایران-۳۸، نمایشگاهی است برای گرامیداشت فرهنگ شعر بصری که ایرانیان آن را پذیرفته اند.»

فرانسواز نیسن، وزیر فرهنگ فرانسه نیز از نمایشگاه ایران-۳۸ در جشنواره عکس آرل ۲۰۱۷ بازدید کرد.


جشنواره عکس آرل که از دوازدهم تیر ماه آغاز شده است تا دوم مهر ادامه خواهد داشت. اگرچه نمایشگاه عکاسان ایرانی روز پنجم شهریور به پایان می رسد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.