وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

مولاوردی: میرزاخانی الهام بخش میلیون ها دختر ایرانی بود

 نظرها
مولاوردی: میرزاخانی الهام بخش میلیون ها دختر ایرانی بود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

به دنبال درگذشت مریم میرزاخانی، ریاضیدان ایرانی، شهیندخت مولاوردی، معاون رئیس جمهور ایران در امور زنان و خانواده با انتشار پیام تسلیتی او را «الهام بخش میلیون ها دختر ایرانی» دانست.

به گفته معاون رئیس جمهوری ایران مریم میرزاخانی «نمونه‌ای از اراده، همت و توان مثال‌زدنی زنان و جوانان» ایران را در سطح جهانی به نمایش گذاشته بود.

شهیندخت مولاوردی در انتهای پیام خود از درگذشت مریم میرزاخانی به عنوان «ضایعه جبران ناپذیر» یاد کرده و به خانواده او تسلیت گفته است.


زهرا احمدی پور، معاون رئیس جمهوری ایران و رئیس سازمان میراث فرهنگی نیز در توئیتر خود مریم میرزاخانی را «میراث معنوی ایرانیان» خواند.


پیش از این حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه و جمعی دیگر از مقامات ایران درگذشت مریم میرزاخانی را تسلیت گفته بودند.

سفارت فرانسه در ایران نیز در توئیتر خود از درگذشت برنده جایزه معتبر فیلدز ابراز تاسف کرد.


محمد علی ابطحی، سیاستمدار اصلاح طلب و رئیس دفتر پیشین رئیس جمهوری ایران با انتشار توئیتی از «عزای ملی» در ایران به دنبال درگذشت مریم میرزاخانی سخن گفت.