وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

پیشتازی لوئب و ساتنیکوف در مرحله هشتم رالی جاده ابریشم

 نظرها
پیشتازی لوئب و ساتنیکوف در مرحله هشتم رالی جاده ابریشم
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هشتمین مرحله رالی جاده ابریشم یا به عبارتی دیگر اولین روز از برگزاری این مسابقه در خاک چین، با پیروزی سباستین لوئب راننده فرانسوی به پایان رسید. این چهارمین پیروزی او در مسابقۀ امسال بود.

سباستین لوئب که صدرنشین جدول رده بندی کلی امتیازات نیز هست، می گوید: «اولین بخش مسابقه خیلی خوب بود. ما بیش از یکساعت جلوتر از دیگران هستیم؛ این واقعا عالیست. فکر کنم تا اینجا اشتباه بزرگی هم مرتکب نشده باشیم. باید گفت که پیشرفت خودروها هم خیلی خوب بوده؛ آنها عالی کار می کنند و این احساس بسیار خوبی است.»

هم تیمی و نزدیکترین رقیب سباستین لوئب یعنی سیریل دپره با ۵ دقیقه تاخیر زمانی در این مرحله، در جایگاه دوم و بریس منزس آمریکایی نیز در جایگاه سوم قرار گرفتند.

در بخش کامیون ها، نتیجه مسابقۀ مرحله هشتم تقریبا مانند یک روز قبل از آن بود.

روس های تیم «کاماز مستر» همچنان پیشتازند. دیمیتری ساتنیکوف بار دیگر بر سکوی پیروزی ایستاد و پس از او هموطنش آیرات مردیف و درنهایت مارتین کولومی، راننده چک قرار گرفتند.

جایگاه چهارم و پنجم نیز به دیگر رانندگان روس یعنی آنتون شیبالوف و ادوارد نیکولوف رسید.