وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

رالی جاده ابریشم؛ یک روز استراحت برای شروعی قوی تر

 نظرها
رالی جاده ابریشم؛ یک روز استراحت برای شروعی قوی تر
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مسابقه رالی جاده ابریشم روز یکشنبه برگزار نشد تا شرکت کنندگان فرصتی برای استراحت و تعمیر خودروهایشان داشته باشند.

رانندگان باید با تجدید قوا خود را برای شش مرحلۀ باقی مانده از این مسابقه بزرگ آماده می کردند؛ شش مرحله ای که بخش قابل توجهی از آن در بیابان گوبی و تپه های شنی و ماسه ای برگزار خواهد شد.

آدریان دی لالو، راننده استرالیایی می گوید: «روز گذشته خودروی ما آسیب دید و برخی از پیچ و مهره های آن شکست و این باعث شد که مجبور به توقف شویم. ما مجبور شدیم در کنار جاده مشغول تعمیرات شویم آنهم با ابزار مختصری که در اختیار داشتیم. ما مسابقه را ادامه دادیم اما با سرعت پایینی حرکت می کردیم. تصمیم گرفتیم که برای ادامه راه از خودروی کمکی استفاده نکنیم بلکه خودمان به خط پایان برسیم.»

آدریان دی لالو به دلیل نقص فنی، مسابقه روز شنبه را شش ساعت پس از سباستین لوئب به پایان رساند اما برخی از خودروها حتی دیرتر از آدریان و با اختلاف زمانی ۱۴ ساعت مسابقه این روز را به پایان رساندند.

روز دوشنبه نهمین مرحلۀ رالی جاده ابریشم برگزار خواهد شد و رانندگان در رقابتی نفس گیر مسافتی ۴۲۱ کیلومتری را طی خواهند کرد.