وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نهمین مرحله رالی جاده ابریشم؛ سباستین لوئب فرصت قهرمانی را از دست داد

 نظرها
نهمین مرحله رالی جاده ابریشم؛ سباستین لوئب فرصت قهرمانی را از دست داد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پس از یک روز استراحت، نهمین مرحله از رقابت رالی جاده ابریشم روز دوشنبه آغاز شد؛ رانندگان در این روز مسافتی ۴۲۱ کیلومتری را طی کردند.

در بخش اتومبیل ها، در این روز شانس یار سباستین لوئب راننده فرانسوی و دارنده ۹ عنوان قهرمانی جهان نبود. زیرا خودرواش به دلیل یک اشتباه، در میانه صحرا از حرکت ایستاد.

خرابی خودرو باعث شد او که با اختلاف زمانی بیش از یک ساعت صدرنشین جدول رده بندی کلی بود، در نهایت ۷ ساعت زمان از دست بدهد.

سباستین لوئب می گوید: «تمام مسیر غیر از این بخش، کاملا صاف بود. اما دقیقا همینجا چیزی مانند یک چاله وجود داشت و من آن را خیلی دیر دیدم. این چاله در مسیر بود اما من آن را ندیدم. به همین دلیل جلوی خودرو خراب شد و اکنون زمان طولانی برای تعمیر لازم است.»

این حادثه به نفع دیگر راننده فرانسوی یعنی سیریل دپره تمام شد. او توانست صدرنشین جدول رده بندی کلی شود.

دیگر هموطن لوئب یعنی استفان پترانسل نیز برنده مرحله نهم شد. پس از او دو راننده چینی «لو بینگ لونگ» و «لیو کان» جایگاه دوم و سوم را از آن خود کردند.

در بخش کامیون ها، رانندگان روس تیم «کاماز مستر» همچنان پیشتازند.
آیرات مردیف برنده این مرحله شد و پس از او هموطنانش دیمیتری ساتنیکوف، آنتون شیبالوف و ادوارد نیکولوف قرار گرفتند.