خبر فوری

ایجاد وحشت با تظاهر به اسیدپاشی به دو زن مسلمان در بریتانیا

 نظرها
ایجاد وحشت با تظاهر به اسیدپاشی به دو زن مسلمان در بریتانیا
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

فرد یا افرادی در بریتانیا با تظاهر به اسیدپاشی باعث ایجاد رعب و وحشت شدند. به صورت دو زن با حجاب در بیرون مسجدی در ساوتهمپتون با تظاهر به اسید پاشی، آب پاشیده شده است.

پلیس بریتانیا می گوید تحقیقات در اینمورد آغاز شده و پلیس این حرکت را با عنوان «جرائم ناشی از نفرت» پیگیری خواهد کرد.

فیلم های دوربین مداربسته نشان می دهد که ماشینی سیاه در مقابل این زنان از سرعت خود می کاهد. این دو زن به شدت وحشت زده می شوند. لحظاتی بعد متوجه می شوند که آنچه به صورت آنها پاشیده شده، آب است.


پس از این اتفاق متولیان این مسجد در حومه ساوتهمپتون اعلام کردند که نمازگزاران و بخصوص زنان بیشتر احتیاط کنند.

در ماه های اخیر چندین رشته اسیدپاشی در لندن رخ داده است. در چند مورد از این اسیدپاشی ها، قربانیان مسلمان بوده اند و همین موضوع باعث ایجاد وحشت در میان مسلمانان و ترس از اسلام هراسی در میان آنان شده است.

حملات اخیر باعث شد تا دولت بریتانیا خواستار اقدامات کنترلی شدیدتر و تصویب قوانین برای جرم اسیدپاشی و جرائم ناشی از نفرت شود. تا جایی که امبر راد ، وزیر کشور بریتانیا از احتمال در نظر گرفتن حکم حبس ابد برای اسیدپاشی خبر داده است.

در بازبینی قوانین، تدابیری برای کنترل دسترسی به موادی چون اسید نیز لحاظ خواهد شد. همچنین قاضی اختیار پیدا خواهد کرد حکم حبس ابد نیز برای اسید پاشان صادر کند. وزیر کشور بریتانیا در حمایت تلویحی از چنین مجازاتی با اشاره به تغییر زندگی قربانیان پس از این حادثه و خانه نشین شدن آنها گفت: «صریح بگویم حبس ابد (محرومیت مادام العمر) نباید فقط شامل حال قربانیان اسیدپاشی باشد.»

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.