خبر فوری

آمریکا بستن دفتر پی‌گیری اجرای برجام را بررسی می کند

 نظرها
آمریکا بستن دفتر پی‌گیری اجرای برجام را بررسی می کند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

روز سه شنبه ۱۸ ژوئیه (۲۷ تیرماه) و در پی برقراری تحریم‌های جدید علیه ایران از سوی آمریکا، برخی منابع وزارت خارجه این کشور گفته اند که دولت ترامپ در حال بررسی بستن دفتر پی‌گیری اجرای توافق برجام است.

دو روز قبل از آن گزارش وزارت خارجه آمریکا به کنگره این کشور تایید کرد که جمهوری اسلامی ایران تا کنون به اجرای برجام پایبند بوده است. هنوز روشن نیست که که در صورت بسته شدن دفتر پی‌گیری اجرای برجام، چه نهادی در وزارت خارجه این کشور مسئولیت نظارت بر اجرای این توافق را برعهده خواهد گرفت.

روز سه شنبه دولت آمریکا ۱۸ فرد و نهاد دیگر را به فهرست تحریم های قبلی که به دلایل غیر مرتبط با توافق هسته ای علیه ایران اعمال می شود اضافه کرد. وزارت دارایی آمریکا در بیانیه خود دلیل برقراری این تحریم‌ها را تخلف و اقدامات مجرمانه این افراد و نهادها اعلام کرده است.

در واکنش به اعلام تحریم‌های جدید، محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران گفت ایران نسبت این تحریم‌ها با نقض برجام را بررسی خواهد کرد و سپس دست به اقدام مناسب خواهد زد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.