خبر فوری
This content is not available in your region

روابط تشکیلات خودگردان با اسرائیل تعلیق شد

نظرها
روابط تشکیلات خودگردان با اسرائیل تعلیق شد
اندازه متن Aa Aa

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین روز جمعه گفت تا زمانی که تدابیر امنیتی در اطراف مسجد الاقصی برقرار است کلیه روابط را با اسرائیل به حالت تعلیق در می آورد.

آقای عباس که در مقابل خبرنگاران سخنرانی می کرد ضمن «اشغالگر» خواندن اسرائیل از این کشور خواست که به اقداماتش «به طور کلی علیه مردم فلسطین و مشخصا در بیت المقدس و مسجد الاقصی» پایان دهد.


تنش میان مقامات تشکیلات خودگران و اسرائیل از هفته گذشته و زمانی آغاز شد که یک فلسطینی با چاقو به دو پلیس اسرائیلی در ورودی مسجد الاقصی حمله و آنها را از پای درآورد. در پی این حادثه نیروهای اسرائیلی تدابیر امنیتی شدیدی در اطراف مسجد الاقصی برقرار کردند. از جمله این اقدامات می توان به نصب گیت‌های حساس به آهن و جلوگیری از ورود مردان زیر ۵۰ سال به محوطه مسجد اشاره کرد.


مجموعه این اقدامات موجب خشم فلسطینی‌ها و افزایش خشونت‌ها در بیت المقدس و کرانه باختری رود اردن شد. تا کنون چندین نفر از دو طرف در این خشونت‌ها جان خود را از دست داده اند. در همین راستا اسرائیل اعلام کرد که روز جمعه یک فلسطینی در کرانه باختری رود اردن سه اسرائیلی را به ضرب چاقو کشته و یک نفر دیگر هم مجروح شده است.


وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.