خبر فوری
This content is not available in your region

اولین سخنان امیر قطر بعد از بحران در روابط با کشورهای عربی

نظرها
اولین سخنان امیر قطر بعد از بحران در روابط با کشورهای عربی
اندازه متن Aa Aa

شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی، امیر قطر شامگاه جمعه در یک نطق تلویزیونی به بحران جاری دوحه با برخی از همسایگان عرب خود واکنش نشان داد.

امیر قطر در نخستین واکنش خود پس از اقدامات ریاض و همپیمانانش در قطع رابطه با قطر، از آمادگی دوحه برای گفتگوی مشروط با چهارکشور مزبور (عربستان سعودی، امارات، بحرین و مصر) خبر داد.

وی گفت: «علیرغم محاصره کشور، زندگی مردم در جریان است.» امیر قطر با تصریح بر اینکه کارزاری که علیه کشورش در جریان است از پیش برنامه ریزی شده بوده، گفت :«با برخی کشورهای همسایه اختلاف نظرهایی داریم ولی تلاش نمی کنیم دیدگاه خود را به دیگران تحمیل کنیم.»

شیخ تمیم بن حمد بن خلیفه آل ثانی در ادامه از تلاش های آمریکا، کویت و ترکیه برای حل بحران جاری تشکر کرد و تاکید کرد که زمان بر طرف کردن مشکلات از راه مذاکره فرا رسیده است.


او گفت دوحه برای گفتگو آمادگی دارد ولی در هر راه حلی باید احترام کامل به حق حاکمیت قطر لحاظ شود. امیر قطر در سخنان خود در همبستگی با فلسطینی ها از محدودیت های اعمال شده از سوی اسرائیل در مورد مسجد الاقصی انتقاد کرد.


در همین حال رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا با استقبال از سخنان «سنجیده» امیر قطر از تلاش های دوحه برای حل بحران ابراز رضایت کرد.


وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.