خبر فوری

پسر رهبر طالبان در عملیات انتحاری در جنوب افغانستان کشته شد

 نظرها
پسر رهبر طالبان در عملیات انتحاری در جنوب افغانستان کشته شد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

پسر ملا هبت الله آخوندزاده، رهبر طالبان روز پنجشنبه در حمله ای انتحاری در ولایت هلمند در جنوب افغانستان کشته شد.

یکی از سخنگوهای طالبان با اعلام این خبر از انجام این عملیات انتحاری توسط عبدالرحمان، معروف به حافظ خالد، ۲۳ ساله، در منطقه گرشک واقع در شمال شهر لشگرگاه سخن گفت.

قاری یوسف احمدی، سخنگوی طالبان افزوده که پسر هبت الله آخوندزاده با وجود اینکه در حال تحصیل بوده است اما به انجام این عملیات انتحاری علیه یک پایگاه نظامی ارتش افغانستان علاقه داشت.


جنگجویان طالبان روز پنجشنبه در جریان نبرد سنگین مسلحانه با سه خودروی نظامی به چند ایست بازرسی در نزدیکی گرشک حمله کردند. آنها این سه خودرو را پیش از این به غنیمت برده بودند.

بنا به گزارشها پسر رهبر طالبان پیش از آنکه پدرش هدایت این گروه را برعهده بگیرد برای انجام عملیات انتحاری داوطلب شده بود. او پس از انتخاب هبت الله آخوندزاده بر انجام عملیات انتحاری اصرار داشت.

ملا هبت الله آخوندزاده سال گذشته و پس از کشته شدن ملا اختر محمد منصور، رهبر فقید طالبان در حمله هوایی آمریکا به رهبری این گروه رسید.

مقامات طالبان می گویند انجام عملیات انتحاری توسط اعضای خانواده رهبران طالبان مسبوق به سابقه بوده اما حافظ خالد اولین پسر یکی از رهبران این گروه است که در عملیات انتحاری کشته می شود.

دولت افغانستان تاکنون از تائید گزارشهای مربوط به کشته شدن فرزند رهبر طالبان در حمله روز پنجشنبه گرشک خودداری کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.