وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

اعتراضات در روسیه به کنترل اینترنت توسط دولت

 نظرها
اعتراضات در روسیه به کنترل اینترنت توسط دولت
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

هزاران شهروند روسیه روز یکشنبه به خیابان‌های مسکو، پایتخت این کشور آمدند تا اعتراضشان را به کنترل اینترنت توسط دولت اعلام کنند.

یکی از معترضان می گوید: «من در این اعتراضات شرکت کردم زیرا طرفدار آزادی بیان و استفاده از اینترنت هستم. ما به این آزادی‌ها نیاز داریم. در کشور ما اینترنت آخرین جایی است که می توانیم در آن به اظهار نظر بپردازیم و دیدگاههای شخصی مان را بیان کنیم.»

دیگری می گوید: «به نظر من هدف دولت محدود کردن دسترسی آزادانه مردم به آموزش و اطلاعات است. زیرا در چنین شرایطی است که می توان هر نوع باوری را در مردم بوجود آورد؛ از جمله اینکه ما بهترین و باهوش‌ترین ملت هستیم. درحالیکه در واقعیت، این کار باعث حرکت مردم بسوی حماقت می شود.»

در کشور روسیه امکان دسترسی به شبکه‌های اجتماعی متعددی از جمله لینکدین وجود ندارد. روز جمعه پارلمان روسیه قانونی را تصویب کرد تا با افزایش کنترل ها، مانع از آن شوند که کاربران اینترنت سانسورهای دولتی را دور بزنند.