وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

مقامات تگزاس: قربانیان کامیون احتمالا مهاجران غیرقانونی بودند

 نظرها
مقامات تگزاس: قربانیان کامیون احتمالا مهاجران غیرقانونی بودند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مقامات محلی در ایالت تگزاس آمریکا می گویند کامیونی که در ساعات اولیه روز یکشنبه هشت جسد در آن کشف شد، ظاهرا حامل مهاجران غیرقانونی بوده است.

این کامیون در پارکینگ یک فروشگاه وال مارت در شهر سن آنتونیو در نزدیکی مرز مکزیک کشف شد. پلیس علاوه بر اجساد جان باختگان، ۳۰ نفر را در حالی در این کامیون یافت که از گرمای زیاد و خستگی شدید رنج می بردند. مصدومان که ۲۰ نفر از آنها وضعیت ناگواری داشتند، به بیمارستان انتقال یافتند.

بنا به اعلام دادستان حوزه غربی تگزاس راننده این کامیون بازداشت شده است و تفهیم اتهام خواهد شد. مقام‌های دادستانی همچنین برای شناسایی دیگر مسئولان این حادثه تلاش خواهند کرد. رئیس پلیس سن آنتونیو اتهام همدستان احتمالی این جنایت را قاچاق انسان توصیف کرده است.

رئیس پلیس سن آنتونیو از فرار برخی دیگر از مظنونان این «فاجعه وحشتناک» همزمان با حضور پلیس در محل خبر داده است.

تعدادی از جان باختگان و همچنین افرادی که به بیمارستان انتقال یافته اند، کودک هستند.


هنوز مبداء حرکت این کامیون برای پلیس مشخص نشده است. کارآگاهانی از وزارت امنیت داخلی آمریکا به روند تحقیق در مورد این حادثه کمک خواهند کرد.