خبر فوری
This content is not available in your region

ادامه درگیری ها در کرانه باختری؛ ۲ فلسطینی دیگر کشته شدند

نظرها
ادامه درگیری ها در کرانه باختری؛ ۲ فلسطینی دیگر کشته شدند
اندازه متن Aa Aa

درگیری میان فلسطینی ها و نیروهای اسرائیلی در کرانه باختری شنبه شب نیز ادامه یافت که باعث کشته شدن ۲ فلسطینی و زخمی شدن چندین معترض شده است.

درگیری میان فلسطینیان و نیروهای نظامی اسرائیل از روز جمعه آغاز شد که اسرائیل تدابیر تازه امنیتی در ورودی های مسجد الاقصی بکار گرفت.

روز جمعه ۳ فلسطینی به دست نیروهای اسرائیلی کشته شدند و ۳ اسرائیلی نیز در خانه هایشان در یکی از شهرک های اسرائیلی در نزدیکی رام الله و به دست یک فلسطینی کشته شدند.

روز شنبه نیز دو نوجوان ۱۷ و ۱۸ ساله فلسطینی نیز در جریان درگیری ها کشته شده اند.

درگیری های روزهای اخیر در کرانه باختری باعث شده است که شورای امنیت سازمان ملل متحد به درخواست فرانسه، سوئد و مصر جلسه اضطراری بررسی شرایط در این منطقه را برای روز دوشنبه برنامه ریزی کند تا راه حلی فوری برای کاستن از تنش ها یافته شود.


اسرائیل بدنبال یافتن جایگزینی برای دستگاههای فلزیابی است که در ورودی های مسجد الاقصی و برای بازرسی افراد تعبیه شده است و علت درگیری های روزهای اخیر به شمار می رود.

آویگدور لیبرمن وزیر دفاع اسرائیل که روز گذشته با نیروهای ارتشی در کرانه باختری ملاقات کرد، دستور افزایش نیروهای نظامی در این منطقه را صادر کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.