خبر فوری

داماد ترامپ در کمیته تحقیق سنا شهادت داد

 نظرها
داماد ترامپ در کمیته تحقیق سنا شهادت داد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جارد کوشنر، داماد دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در برابر کمیته تحقیق در سنای این کشور در خصوص جنجال ناشی از دخالت روس ها در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا شهادت داد.
وی پس از جلسه سنا گفت: «تمام کارهای من درست بودند و در چارچوب روند عادی کارزار انتخاباتی صورت گرفتند.»

آقای کوشنر پیش از حضور در این جلسه نیز در بیانیه ای هرگونه ارتباط «نامناسب و نامتعارف» و یا «منابع مالی» روس ها برای فعالیت های تجاری خود را رد کرده بود.

آقای کوشنر ۳۶ ساله داماد و در عین حال مشاور ارشد دونالد ترامپ است. وی در زمان رقابت های انتحاباتی استراتژی دیجیتالی رقابت آقای ترامپ را سر و سامان می داد و مدیریت می کرد.
وی همچنین در پایان بیانیه با تاکید بر این که نه او و نه هیچکدام از اعضای تیم انتخاباتی ارتباط هیچ تبانی با روس ها نداشته اند جمله ای آورده که اشاره دارد به این که «شاید چهار ارتباط با نمایندگان روس» داشته که بعد یا در حین رقابت های انتخاباتی بوده است.

در بیانیه توضیحی خود آقای کوشنر اشاره ای به دیدار با وکیل روس بنام ناتالیا وسلنیتسکایا نمی کند، وکیلی که وعده داده بوده تا اطلاعاتی که به وجه هیلاری کلینتون نامزد دموکرات ها در انتخابات خدشه می زد در اختیار کمپین ترامپ قرار دهد، نمی کند.

روزنامه نیویورک تایمز آمریکا اولین منبعی بود که از دیدار خصوصی نزدیکان دونالد ترامپ و اتباع روسی به هنگام رقابت های انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خبر داد و افشاگری کرد.

گزارش ها حاکی است که جارد کوشنر، به همراه دونالد ترامپ جونیور، پسر دونالد ترامپ و پل جی مانافورت، رئیس وقت ستاد انتخاباتی آقای ترامپ در دیدار با خانم وسلنیتسکایا حاضر بوده است.

سنا و مقامات ایالات متحده آمریکا در حال تحقیق و بررسی پیرامون دخالت احتمالی روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نفع دونالد ترامپ هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.