خبر فوری

علی مطهری:‌ عارضه قلبی کروبی فرصت خوبی برای رفع حصر

 نظرها
علی مطهری:‌ عارضه قلبی کروبی فرصت خوبی برای رفع حصر
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

با اعلام خبر عارضه قلبی مهدی کروبی از رهبران محصور جنبش سبز، علی مطهری نائب رئیس مجلس در توئیتی عارضه قلبی و انتقال کروبی به بیمارستان را فرصت خوبی برای پایان دادن به حصر خانگی وی ارزیابی کرده است.

محمد تقی کروبی فرزند مهدی کروبی گفته است که با تشخیص پزشک وزارت اطلاعات و تشدید عارضه قلبی، پدرش از روز دوشنبه به بیمارستان منتقل شده است.

علی مطهری در چندین نوبت تلاش کرده است تا حصر رهبران سبز شکسته شود وی حصر را «ناعادلانه» توصیف و گفته بود: «حصر بدون حکم قضایی ظلم است.» وی همچنین گفته بود اگر یکی از اینها در حصر از دنیا برود باعث می شود غده چرکینی در نظام جمهوری اسلامی باقی بماند.


مطهری پیشتر گفته بود «چون نظر مقام رهبری بر ادامه حصر است سایر مقامات به این موضوع وارد نمی شوند.» وی با انتقاد از رهبر جمهوری اسلامی که به وی گفته بود «جرم اینها {رهبران محصور} سنگین است و اگر محاکمه بشوند حکمشان سنگین خواهد بود» در یک سخنرانی گفته بود:‌ «پیغمبر اسلامی هم نمی تواند بگوید حکم فلان کس سنگین است بدون محاکمه، بدون دفاع و بدون شنیدن دفاعیات آنها حکم صادر کند.»

وی همچنین گفته است که حسن روحانی رئیس جمهوری در زمینه رفع حصر «یک مقدار منفعل عمل کرده» است.

مهدی کروبی که در جریان انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸ به نتایج این انتخابات اعتراض داشت، از اسنفد ماه ۱۳۸۹ در حصر خانگی به سر می برد.

میر حسین موسوی و زهرا رهنورد، از دیگر رهبران جنبش سبز نیز از همان زمان تاکنون در حصر خانگی هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.