خبر فوری

انتشار ویدئوی شلیک تیر هشدار ناو آمریکایی به شناور ایران

 نظرها
انتشار ویدئوی شلیک تیر هشدار ناو آمریکایی به شناور ایران
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

نیروی دریایی آمریکا روز سه‌شنبه ویدئویی از شلیک دو تیر هشدار ناو یو.اس.اس تاندربولت به شناور سپاه پاسداران ایران منتشر کرد. این فیلم توسط فرماندهی نیروی دریایی ایالات متحده در خاورمیانه منتشر شده و در آن یکی از کارکنان کشتی موقعیت و مختصات جغرافیایی محل را اعلام و ادعا می کند که شناور ایرانی متعلق به سپاه به فاصله کمتر از ۱۴۰ متری ناو رسیده است.

یکی از مقامات نیروی دریایی ایالات متحده در گفتگو با خبرگزاری فرانسه ادعا کرده است که شناور ایرانی با سرعت بالایی به ناو آمریکایی نزدیک می شد و به اخطارهای رادیویی و علایم هشدار دهنده توجهی نمی کرد و به همین دلیل کشتی آمریکایی «ناگزیر به شلیک تیر هشدار شد.»

نیروی دریایی آمریکا در بیانیه‌ای که پس از حادثه منتشر کرد مدعی شد که «حرکت شناور ایرانی بر خلاق مقررات بین المللی دریانوردی» بود و احتمال برخورد بین دو شناور وجود داشت. بر اساس این بیانیه حادثه ساعت ۳ بامداد به وقت محلی (نیمه شب به وقت گرینویچ) در شمال خلیج فارس روی داده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.