وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

یگان ویژه دگرباشان جنسی در جنگ با داعش

 نظرها
یگان ویژه دگرباشان جنسی در جنگ با داعش
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دگرباشان جنسی که هم اکنون در رقه در حال مبارزه با نیروهای داعش هستند، یگان ویژه ای شامل همجنسگرایان، دوجنسی ها و تراجنسی ها را تشکیل داده اند تا تحت نامی مستقل به مبارزه با افراط گرایان عضو «دولت اسلامی» بپردازند.

این خبر در صفحه توییتر «نیروهای مردمی چریکی انقلابی بین المللی» موسوم به (IRPGF) اعلام شد یعنی تشکلی که نمایندگی جنگجویان خارجی را در مبارزه علیه داعش بر عهده دارد.

بنا بر اعلام گروه IRPGF نام این گروه جدید «ارتش قیام و آزادیبخش دگرباشان» یا به اختصار (TQILA) است و این یگان ویژه در واکنش به آزار و اذیت های اعمال شده توسط داعش علیه دگرباشان جنسی تشکیل شده است.

اعضای این گروه تا کنون در کنار کردهای عضو یگان‌های مدافع خلق (YPG) می جنگیدند و شمار آنها به دلایل امنیتی اعلام نشده است.

گفته می شود علت تشکیل این گروه انتشار تصاویری از زندانیان همجنسگرایی بوده است که داعش برای اجرای حکم اعدام، آنها را از بالای ساختمان های موصل به پایین پرت می کرد.

این گروه همچنین اعلام کرد که مخالف حملات محافظه کاران مسیحی به دگرباشان جنسی است.


A Tweet announcing the formation of TQILA