خبر فوری

رهبران مذهبی فلسطینی با برگزاری نماز جماعت در داخل مسجدالاقصی موافقت کردند

 نظرها
رهبران مذهبی فلسطینی با برگزاری نماز جماعت در داخل مسجدالاقصی موافقت کردند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مفتی بیت المقدس و رهبران اسلامی این شهر ضمن ابراز خوشحالی از برچیده شدن گیتهای امنیتی اسرائیل در ورودی‌های مسجدالاقصی، از پیروان خود خواستند برای نماز و عبادت وارد مسجدالاقصی شوند.

نیروهای اسرائیلی سرانجام روز چهارشنبه دوربین‌های مدار بسته و دستگاههای فلزیاب را که در پی حمله دو شهروند فلسطینی تبار اسرائیل به سربازان اسرائیلی در ۱۴ ژوئیه نصب شده بود، جمع آوری کردند.

نصب این دستگاههای امنیتی خشم مسلمانان را در پی داشت و منجر به افزایش تنش‌ها میان اعراب و اسرائیل طی دو هفته گذشته شده بود.

در پی نصب این ابزارهای امنیتی، مراجع اسلامی شهر بیت المقدس از مردم خواسته بودند که از گیتها عبور نکرده و وارد محوطه مسجدالاقصی نشوند.
آنها اعلام کرده بودند که در صورت عبور مسلمانان از دروازه‌های مسجدالاقصی، نمازشان باطل است. به همین دلیل طی دو هفته گذشته مسلمانان در خیابانهای اطراف مسجدالاقصی به اقامه نماز می پرداختند.

انتظار می رود اکنون با اعلام موافقت مراجع اسلامی، در نماز جمعۀ پیش رو شمار قابل توجهی از نمازگزاران مسلمان شرکت داشته باشند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.