وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

شکست جمهوریخواهان آمریکا در لغو قانون «اوباماکر»

 نظرها
شکست جمهوریخواهان آمریکا در لغو قانون «اوباماکر»
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

جمهوریخواهان سنای آمریکا پس از ماهها مذاکره درنهایت در لغو قانون نظام خدمات درمانی این کشور مشهور به «اوباماکر» ناکام ماندند.

شکست جمهوریخواهان پس از آن به وقوع پیوست که سه سناتور جمهوریخواه یعنی مک کین سناتور ایالت آریزونا، سوزان کالینز سناتور ایالت مین و لیزا مورکوفسکی سناتور آلاسکا تصیم گرفتند با دموکراتها هم نظر شوند و به این ترتیب در رای گیری برای لغو این قانون که بامداد جمعه انجام شد، ۵۱ سناتور در مخالفت با لغو و ۴۹ سناتور نیز در موافقت با آن رای دادند.

مدت هفت سال است که جمهوریخواهان در تلاشند با این استدلال که این قانون مقرون به صرفه نیست، آن را لغو کنند. میچ مک کانل که رهبری جمهوریخواهان را در سنا برعده دارد در واکنش به نتیجه این رای گیری، آن را ناامید کننده خواند.

این شکست را می توان ضربه‌ای به دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور از سوی هم حزبی هایش نیز تعبیر کرد. آقای ترامپ در واکنش به آنچه در سنا روی داده است، در صفحه توییتر خود، سناتورهای مخالف لغو این قانون را عامل زیان مردم آمریکا خواند.