خبر فوری

دیوان محاسبات کشور: هفت حکم قطعی علیه احمدی‌نژاد در حال اجراست

 نظرها
دیوان محاسبات کشور: هفت حکم قطعی علیه احمدی‌نژاد در حال اجراست
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دادستان دیوان محاسبات کشور می‌گوید تا کنون هفت حکم قطعی قضایی علیه محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران صادر شده است.

به گزارش روزنامه اعتماد از این میان پنج پرونده نفتی هستند که تنها دو مورد آن یکی واریز هفت هزار میلیارد تومان به مجتمع‌های پتروشیمی و سازمان هدفمندی یارانه‌ها و دیگری تخصیص چهارهزار و ششصد میلیارد تومان به مبادله نفت خام با بنزین است.

این در حالی است که به گفته فیاض شجاعی، دادستان دیوان محاسبات کشور كل اموال احمدی‌نژاد به دو ميليارد نمی ‌رسد و به همين دليل اگرچه احكام جبرانی برای در حال اجراست اما چندان اميدی به بازگشت اين پول‌ها به خزانه نيست.

به گفته دادستان دیوان محاسبات کشور مجموع تخلفات دولت قبل ٤٨ هزار ميليارد تومان است که سال گذشته و قبل از اجرای احکام پنج هزار و یکصد ميليارد تومان آن بازگردانده شده است. فیاض شجاعی در همین حال تاکید کرد که رقم تخلفات ٤٨ هزار ميليارد تومان هيچ‌وقت صفر نمی‌شود. چون در مورد برخی از آنها امكان اجرا نيست و در مورد باقی موارد كه احكام اجرا می‌شود هم دوباره در جايي ديگر تخلف ایجاد می‌شود.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.