خبر فوری

تایید احکام مهاجمان به سفارت عربستان در دادگاه تجدیدنظر

 نظرها
تایید احکام مهاجمان به سفارت عربستان در دادگاه تجدیدنظر
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

احکام تعدادی از مهاجمان به سفارت عربستان روز یکشنبه در دادگاه تجدیدنظر تایید شد.

به گزارش خبرگزاری‌های رسمی ایران، دادگاه تجدیدنظر تهران احکام ۱۰ تن از متهمان معترض به حکم بدوی را تایید کرده است. به موجب حکم بدوی دادگاه ۵ نفر از متهمان به شش ماه حبس و ۵ نفر نیز به سه ماه حبس محکوم شده‌اند.

در پاییز سال گذشته دادگاه احکام اولیه ۲۰ متهم حمله سفارت عربستان را ابلاغ کرده بود.

در ابتدای امر متهمان این پرونده حدود ۴۵ نفر بودند که پرونده ۲۵ نفر از آنها در دادگاه ویژه روحانیت رسیدگی شد و بررسی پرونده ۲۰ متهم دیگر هم در دادگاه ویژه کارکنان دولت صورت گرفت.

تبرئه‌شدگان این پرونده در مورد اتهام تخریب سفارت بی‌گناه شناخته شدند زیرا گفته می‌شود شاکی خصوصی حتی از طرف عربستان سعودی نداشتند.

در پی اعدام شیخ نمر، روحانی مخالف دولت عربستان سعودی، گروهی از جوانان خشمگین که جمهوری اسلامی ایران از آنها بعنوان «افراد خودسر» یاد می‌کند، روز شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۴ به سفارت این کشور در تهران و عده دیگری نیز به کنسولگری آن در مشهد یورش بردند و بخشی از این مکان‌های دیپلماتیک را به آتش کشیدند. این اقدام موجب افزایش تنش میان ریاض و تهران و قطع روابط دیپلماتیک عربستان سعودی با ایران شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.