وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

نماینده رهبر ایران: امیدواریم دیپلماسی حج بر دیپلماسی عمومی تاثیر بگذارد

 نظرها
نماینده رهبر ایران: امیدواریم دیپلماسی حج بر دیپلماسی عمومی تاثیر بگذارد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مراسم بدرقه رسمی زایران حج رور دوشنبه در فروردگاه امام خمینی تهران برگزار شد. متقاضیان ایرانی به جای آوردن مناسک حج سال گذشته به دلیل عدم توافق تهران و ریاض، امکان سفر به عربستان را پیدا نکردند.

يدعلی قاضی عسكر، نماینده رهبر ایران در امور حج ابراز با اشاره به تجربیات سال‌های گذشته ابراز امیدواری کرد که دیپلماسی حج بر دیپلماسی عمومی منطقه هم تاثیر بگذارد. وی گفت در طرف مقابل هم تمایل برای چنین امری «دیده» می‌شود.

امسال بیش از ۴۰ هزار زائر زن و ۴۰ هزار زائر مرد از ۲۰ فرودگاه برای انجام مناسک حج تمتع از ایران راهی عربستان می شوند. حجاج ایرانی، امسال برای هماهنگی بیشتر از دستبندهای هوشمند آبی رنگ استفاده می‌کنند.

مراسم بدرقه با حضور رضا صالحی امیری، وزیر فرهنگ، حمید محمدی، رئیس سازمان حج و زیارت و سيدعلی قاضی عسكر، نماینده رهبر ایران در امور حج برگزار شد. مسئولان و شماری از زائران ایرانی، اعزام حجاج را همچون سال‌های گذشته بالاتر از یک فریضه مذهبی صرف توصیف کردند.

علاوه بر حجاج حدود شش هزار نفر در قالب نیروهای امدادی، درمانی ، خدماتی و کنسولی به مکه و مدینه اعزام می‌شوند.