خبر فوری
This content is not available in your region

صدر و بن سلمان: دخالت ایران در عراق منفی بوده است

نظرها
صدر و بن سلمان: دخالت ایران در عراق منفی بوده است
اندازه متن Aa Aa

در پی دیدار اخیر مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق با ولی عهد عربستان در جده، خبرگزاری فارس به نقل از العربیه، جزئیات تازه ای از مفاد این گفتگوها را منتشر کرد. این خبرگزاری از قول سخنگوی مقتدی صدر نوشت: «صدر و بن ‌سلمان اذعان داشتند که دخالت ایران، عربستان و ترکیه در عراق، منفی بوده است.»

به نوشته فارس، صلاح عبیدی، سخنگوی رهبر جریان صدر در عراق اعلام کرد که ولی‌عهد عربستان در جریان گفتگوی خود با مقتدی صدر به وجود اشتباه در عملکرد سابق عربستان «اعتراف» کرده است.

سخنگوی مقتدی صدر مدعی شد ایران در عراق به دنبال منافعش است و افزود: «ما به هیچ طرفی فرصت نخواهیم داد به منافعی دست یابد که به ضرر عراق تمام شود.»

خبرگزاری فارس به نقل از «منابع رسانه‌ای» نوشت که ریاض علاوه بر صدر، شمار دیگری از رهبران احزاب سیاسی شیعی عراق را به طور رسمی برای رایزنی به عربستان دعوت کرده است، اما هنوز مشخص نیست که آیا این رهبران نیز مانند صدر به این سفر خواهند رفت یا خیر.

مقتدی صدر، روحانی شیعه بانفوذ عراق، روز یکشنبه گذشته به عربستان سفر کرده و احتمالا دو تا سه روز دیگر در این کشور خواهد ماند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.