وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کویت ادعای استفاده سپاه از آب‌های این کشور برای تسلیح حوثی‌ها را تکذیب کرد

 نظرها
کویت ادعای استفاده سپاه از آب‌های این کشور برای تسلیح حوثی‌ها را تکذیب کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

وزارت خارجه کویت روز چهارشنبه با انتشار بیانیه‌ای اخبار مربوط به استفاده ایران از آب‌های این کشور به منظور ارسال سلاح به حوثی‌های یمن را تکذیب کرد.

خبرگزاری رویترز پیش تر به نقل از یک «منبع آگاه در وزارت خارجه کویت» ادعا کرده بود که سپاه پاسداران ایران «از طریق مسیرهای جدید» در آبهای کویت در خلیج فارس به یمن مستشار نظامی و مهمات ارسال می کند.

در مقابل وزارت خارجه کویت ضمن بی اساس دانستن این خبر تاکید کرد که آبهای این کشور «تحت کنترل کامل نیروی دریایی کویت است و تا کنون هیچ گزارشی از فعالیت‌های یا جابجایی‌های مشکوک دریافت نشده است.» وزارت خارجه کویت در این بیانیه از رسانه‌های بین المللی خواست که در این موارد با دقت بیشتری عمل کنند.

بر اساس ادعای رویترز در ۶ ماه گذشته کشتی‌های سپاه پاسداران ایران فعالیت‌های غیرمعمولی در آب‌های کویت در خلیج فارس داشته اند و با پایین کشیدن پرچم مانع از شناسایی خود می شدند. منبع مورد استناد این خبرگزاری همچنین گفته است که کشتی‌های ایرانی از این طریق «موشک، موشک انداز» و حتی «پول نقد» به یمن ارسال می کرند.