خبر فوری

رستورانی مصری که در آن پزشکان جوان آشپزی می کنند

 نظرها
رستورانی مصری که در آن پزشکان جوان آشپزی می کنند
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

گروهی از پزشکان جوان مصری مهارتهای خود را به آشپزخانه آورده اند.

بیش از ۱۰ پزشک که موضوع تغذیه سالم از علاقمندی‌هایشان محسوب می شد، تصمیم گرفته اند که در تهیه غذاهای سریع سرمایه گذاری کنند اما غذاهایی با کیفیت بالا تحویل مردم دهند.

رستوران آنها در شهر «دمنهور» در شمال مصر قرار دارد.

مصطفی از بانیان راه اندازی این رستوران می گوید: «ایده ساده است. اول از همه سرمایه گذاری در صنایع غذایی در حال حاضر یک سرمایه گذاری خیلی خوب محسوب می شود. دوم، ما در بخشی سرمایه گذاری کردیم که به رشته ما یعنی پزشکی نزدیک است. صنایع مواد غذایی هم، تحت نظارت وزارت بهداشت کار می کند. ما سعی کردیم ارزش‌های حرفه خودمان را درک کنیم و این ارزش‌ها را در بخشی دیگر به اجرا بگذاریم. هیچ تناقضی میان این دو شاخه وجود ندارد. ما همزمان می توانیم به حرفه خودمان به عنوان پزشک نیز ادامه بدهیم و در این زمینه مشکلی بوجود نمی آید.»

آنها به کمک دانش خود، یک منوی مقرون به صرفه و هم زمان با کیفیت بالا را تهیه کرده اند و غذاها را نیز در آشپزخانه‌ای با تجهیزات استریلیزه درست می کنند.

کارکنان در آشپزخانه همیشه از دستکش استفاده می کنند و هیچکس حق دست زدن به غذای تهیه شده برای مشتری‌ها را ندارد.

شیوه طراحی آشپزخانه یادآور اتاق عمل است و ظروف استفاده شده نیز دارای نام‌های پزشکی هستند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.