وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

معاون ترامپ قصد نامزدی در انتخابات ۲۰۲۰ را رد کرد

 نظرها
معاون ترامپ قصد نامزدی در انتخابات ۲۰۲۰ را رد کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

مایک پنس، معاون رییس جمهوری آمریکا گزارش نیویورک تایمز درباره آماده شدنش برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ میلادی در این کشور را رد کرد.

در گزارش نیویورک تایمز آمده است که برخی جمهوری خواهان با تشکیل «کمپین انتخاباتی در سایه» در تلاش برای برکناری دونالد ترامپ از قدرت در دولت بعدی هستند.

در بخشی از این گزارش آمده است که بحران در کاخ سفید از جمله تحقیقات درباره احتمال دخالت روسیه در مبارزات انتخاباتی سال گذشته سبب شده تا گروهی از اعضای حزب جمهوری خواه خود را برای دوره بعدی مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری آماده کنند.

آقای پنس با انتشار بیانیه ای این ادعای نیویورک تایمز را «شرم آور و توهین آمیز» خواند و گفت این گزارش از جمله تلاش های رسانه ها جهت ایجاد اختلاف در دولت است.

همزمان کلی ان کانوی، از مشاوران ارشد دونالد ترامپ نیز این گزارش را یک «داستان تخیلی» توصیف کرد و در گفت و گو با یک شبکه تلویزیونی تصریح کرد که کاملا صحیح است که آقای پنس برای انتخابات بعدی و کسب دوباره جایگاه معاون رئیس جمهوری آماده می شود.