خبر فوری
شادی مهاجران پس از عبور از مرز سئوتای اسپانیا

بدون شرح

شادی مهاجران پس از عبور از مرز سئوتای اسپانیا

دهها مهاجر آفریقای سیاه توانستند در اولین ساعات بامداد دوشنبه از مسیر مراکش و پس از فرار از کنترل‌های مرزی منطقه خودمختار سئوتا واقع در شمال آفریقا، وارد خاک اسپانیا شوند.

مهاجران در این منطقه برای فرار از دست نیروهای مرزی، همواره سعی می کنند که بطور گروهی به حصارهایی که ۶ متر ارتفاع دارند و با سیم‌های خاردار پوشیده شده اند هجوم آورند.

به این ترتیب روز دوشنبه نیز گروهی شامل بیش از صد مهاجر به یکی از گیتهای مرزی هجوم آوردند. بخش قابل توجهی از آنها سرانجام توانستند وارد خاک اسپانیا شده و به کمپ‌های موقت منتقل شوند. چهار تن از مهاجران نیز که آسیبهای جدی دیده بودند به بیمارستان منتقل شدند.

این افراد پس از ورود به خاک اسپانیا یا به تدریج به سرزمین اصلی اسپانیا فرستاده می شوند و یا به کشور مبدا بازگردانده خواهند شد.

بنا بر گزارش صلیب سرخ در یکسال گذشته ۷۴۰۰ مهاجر از مسیر سئوتا و ملیجا وارد اسپانیا شده اند. شمار مهاجران وارد شده از این مسیر یک سال قبل از آن، ۳۶۰۰ نفر بوده است.

مطالب بیشتر از بدون شرح

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.