خبر فوری
This content is not available in your region

بازداشت ۱۲ نفر در کویت به اتهام جاسوسی برای ایران

نظرها
بازداشت ۱۲ نفر در کویت به اتهام جاسوسی برای ایران
اندازه متن Aa Aa

وزارت کشور کویت می گوید ۱۲ نفر شیعه تبعه این کشور را که قبل از این به عنوان اعضای گروهی به نام “هسته عبدلی” به جاسوسی برای ایران و حزب‌الله لبنان متهم و به طور غیابی محاکمه کرده بود، دستگیر کرده است.

خبرگزاری کویتی کونا روز شنبه ۲۱ مردادماه (۱۲ اوت) با اعلام این خبر اضافه کرده که دستگاههای امنیتی کویت اعضای این گروه را در مناطق مختف این کشور بازداشت کرده و دو نفر از محکومان پرونده عبدلی هنوز فراری‌اند.

ایران هرگونه ارتباط با اعضای این گروه را رد کرده و آن دسته از متهمان این پرونده که قبلا بازداشت و محاکمه شدند در دادگاه گفتند که اعترافات قبلی آنها در مورد ارتباط با ایران زیر شکنجه گرفته شده است. آنها همچنین تامین سلاح از طریق ایران را رد کرده و گفتند سلاح هایشان مربوط به دوران جنگ ایران و عراق بوده است.

از مجموع ۲۵ نفری که در ارتباط با این پرونده متهم شده اند یک نفر تبعه ایران است و پیش از این برای ۱۴ نفر از آنها احکامی صادرشده که دیوان عالی کویت نیز آن را تایید کرده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.