وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

سخنرانی حسن نصرالله به مناسبت پایان جنگ لبنان و اسرائیل

 نظرها
سخنرانی حسن نصرالله به مناسبت پایان جنگ لبنان و اسرائیل
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

حسن نصرالله، رهبر حزب الله لبنان، روز یکشنبه ۱۳ اوت در سخنانی که به مناسبت پایان جنگ لبنان و اسرائیل در سال ۲۰۰۶ ایراد کرد، این روز را به ملت لبنان و خانواده «شهدا» و ایثارگران تبریک گفت.

حسن نصرالله تحریم‌های جدید ایالات متحده آمریکا علیه حزب الله را بی‌اثر دانست و تاکید کرد که «دولت آمریکا با وجود تمام امکانات ممکن قادر نخواهد بود که به مقاومت حزب الله خللی وارد کند.» وی همچنین دولت اسرائیل را مورد خطاب قرار داد و گفت: «شکست چیزی است که ۱۱ سال پیش نصیب اسرائیل شد و در صورت وقوع دوباره جنگ باز هم نصیبش می‌شود.» رهبر حزب الله در ادامه افزود: « نه تنها دوران شکست‌ها، بلکه دوران تهدیدهای اسرائیل علیه لبنان نیز به سر آمده است.»

نمایندگان کنگره ایالات متحد آمریکا از ماه گذشته به دنبال تصویب قوانین جدیدی بر علیه حزب الله هستند تا در آینده محدودیت‌هایی برای بانک‎هایی که با این گروه کار می‌کنند ایجاد شود؛ هرچند زمان و چگونگی تصویب این قوانین مشخص نیست. مقامات لبنانی بابت تحریم‌های آمریکا که می‌تواند به بانکداری این کشور آسیب بزند، ابراز نگرانی کرده‌اند.