خبر فوری

تخلیه ارتفاعات عرسال از نیروهای شورشی

 نظرها
تخلیه ارتفاعات عرسال از نیروهای شورشی
اندازه متن Aa Aa

در پی اجرای توافق آتش بس میان گروههای شورشی و حزب الله لبنان، شبه نظامیان عضو این گروهها سرانجام دوشنبه ۱۴ اوت کوه‌های عرسال در لبنان را تخلیه کرده و راهی مناطق فلیطه و الرهیب در سوریه شدند.

به گفته رسانه‌های محلی ۳۴ اتوبوس، شبه نظامیان و خانواده‌های آنها و همچنین شماری از آوارگان سوریه را از مرز لبنان و سوریه که تحت نظارت حزب الله لبنان است به مناطقی که همچنان تحت کنترل شورشیان مخالف دولت بشار اسد است، منتقل کردند.

بنا بر اعلام جورج کتانه، دبیر کل جمعیت صلیب سرخ لبنان ۱۵ آمبولانس صلیب سرخ نیز این کاروان را همراهی کرده است.

تخلیه شبه نظامیان بخشی از توافق آتش بسی است که از ۲۷ ژوئیه به اجرا گذاشته شده است.

این آتش بس، پس از یک هفته نبرد در دو سوی مرز لبنان و سوریه در ارتفاعات «القلمون» در سوریه و ارتفاعات «عرسال» در لبنان میان نیروهای حزب الله لبنان و ارتش سوریه، با شبه نظامیان عضو گروههای افراطی «سرایا اهل الشام» و «هیئت تحریر الشام» برقرار شد.

به گفته حزب الله لبنان، بر اساس این توافق در ازای آزادی ۵ نفر از نیروهای این سازمان، به حدود ۸۰۰۰ «تروریست» حاضر در عرسال اجازه ترک منطقه و رفتن سوریه داده شده است.

در همین حال برخی رسانه ها خبر حمله همزمان ارتش لبنان به مخفیگاه های داعش در منطقه راس بعلبک را پوشش داده اند.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.