خبر فوری

ترامپ کمیته شورای مشورتی در امور اقتصادی و تولید را منحل کرد

 نظرها
ترامپ کمیته شورای مشورتی در امور اقتصادی و تولید را منحل کرد
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دونالد ترامپ، رییس جمهوری ایالات متحده آمریکا مجبور شد دو کمیته شورای مشورتی در امور اقتصادی و تولید را منحل کند.

استعفای چند نفر از اعضای این شورا در واکنش به مواضع دونالد ترامپ درباره درگیریهای شارلوتزویل ویرجینیا رییس جمهوری ایالات متحده را برآن داشت تا به کار این شورا پایان دهد.

دونالد ترامپ در توییتی که در این زمینه منتشر کرد تصریح کرده به جای فشار آوردن به مدیران شرکتهایی که عضو شورا بودند، فعالیت دو کمیته آنرا متوقف می کند.


دنیس موریسون، مدیرعامل شرکت «کامبل سوپ» به همراه اینگ تولین، مدیرعامل کمپانی «تری ام» روز چهارشنبه از عضویت در شورای مشورتی در امور اقتصادی و تولید کنار رفتند.

پیشتر ریچارد ترومکا، رهبر «AFL-CIO» یکی از قدرتمندترین اتحادیه های کارگری، تئا لی، اقتصاددان و معاون پیشین این اتحادیه، کنت فریزیر، مدیر اجرایی شرکت «مرک»، کوین پلانک، مدیر عامل شرکت اندر آرمور، برایان کرانیچ، مدیر اجرایی اینتل و اسکات پل، رئیس شرکت غیرانتفاعی «اتحاد برای تولید آمریکایی» یا (AAM) به عضویت خود در این شورا پایان داده بودند.

هدف از تشکیل چنین شورایی تدوین برنامه های اصلاحات اقتصادی برای سرعت بخشیدن به روند اشتغالزایی در کشور بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.