خبر فوری
This content is not available in your region

اردوغان:‌ احزاب عمده آلمان دشمنان واقعی ترکیه هستند

نظرها
اردوغان:‌ احزاب عمده آلمان دشمنان واقعی ترکیه هستند
اندازه متن Aa Aa

رجب طیب اردوغان، رییس جمهوری ترکیه از ترکهای مقیم آلمان خواست در انتخابات سراسری به هیچیک از احزاب عمده این کشور از جمله سبزها،‌ دموکرات مسیحیها و سوسیال دموکراتها رای ندهند.

این در حالیست که کمتر از یک ماه دیگر، آلمان به استقبال مهمترین انتخابات سراسری در این کشور می رود. به گفته رجب طیب اردوغان، این سه حزب عمده که قدرت را در دو دهه اخیر در اختیار داشته اند هیچگاه دموکراتیک نبوده اند. رییس جمهوری ترکیه معتقد است این سه حزب دشمنان اصلی ترکیه هستند.

آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان از حزب دموکرات مسیحی، نزدیک به ۱۲ سال است که صدراعظم آلمان است و با توجه به محبوبیت فراوان این قدرتمندترین زن جهان سیاست، امکان انتخاب مجدد او وجود دارد.

سخنان جدید آقای اردوغان تاییدی بر اختلافات میان رهبران دو کشور ترکیه و آلمان است که در ماههای اخیر شدت گرفته است. اهمیت تنشها دو چندان است زیرا ترکها بزرگترین جمعیت مهاجران در آلمان را تشکیل می دهند و بخش عمده ای از آنها در سالهای اخیر از سیاستهای رجب طیب اردوغان و حزب عدالت و توسعه حمایت کرده اند.

بازداشت یک روزنامه نگار آلمانی در ترکیه در ماههای اخیر عامل دیگر بالا گرفتن تنش میان دو کشور بوده است.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.