خبر فوری

وزیر کشور اسپانیا: تهدید حمله تروریستی فوری نداریم

 نظرها
وزیر کشور اسپانیا: تهدید حمله تروریستی فوری نداریم
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

خوان ایگناسیو زویدو وزیر کشور اسپانیا بر خلاف انتظار بسیاری که بدلیل وجود گردشگران فراوان در بارسلون انتظار تشدید موازین امنیتی را داشتند شنبه به خبرنگاران گفت که دولت قصد افزایش تدابیر امنیتی بیش از اندازه های فعلی را ندارد.

وی گفت :‌‌« بر اساس نظر کارشناسان برای حفظ میزان خطر وقوع حملات تروریستی در درجه ۴ توافق به عمل آمد. در این روزها سخت،‌ مفامات رسمی کشور ناگزیر باید یک خط مشی مشترک را دنبال کنند و آن حفظ امنیت شهروندان است. علیرغم وجود نگرانی باید به همه آرامش بدهیم.»

پس از حملات پنجشنبه و بامداد جمعه، درجه آمادگی برای مقابله با تهدیدهای تروریستی در اسپانیا به ۵ رسیده بود.

وزیر کشور اسپانیا در پاسخ به پرسش یکی از خبرنگاران گفت که تهدید حمله تروریستی جدیدی این کشور را تهدید نمی‌کند.

بارسلون پس از شهر پاریس دومین مقصد گردشگران سراسر دنیا در قاره اروپا است.

پلیس اسپانیا در آخرین گزارش‌ها به رسانه ها اعلام کرده است که احتمالا راننده ونی که در بارسلونا جان سیزده نفر را گرفته همچنان آزاد و زنده است. پلیس نام وی را یونس ابویعقوب اهل مراکش عنوان کرده است. او هم جزو گروه دوازده نفره‌ای بوده است که در یکسال گذشته نقشه حمله به کلیسای مشهور بارسلون، ساگرادا فامیلیا را طرح ریزی کرده اند و نهایتا به دو حمله بارسلون و کمبریلز منجر شد.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.