خبر فوری

مقام امنیتی اسرائیل درباره حملات با خودرو: راننده باید در ۱۵ ثانیه نخست متوقف شود

 نظرها
مقام امنیتی اسرائیل درباره حملات با خودرو: راننده باید در ۱۵ ثانیه نخست متوقف شود
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

رئیس پیشین اداره مقابله با تروریسم اسرائیل می گوید باید به جایی رسید تا در صورت بروز حملاتی مانند آنچه در بارسلون رخ داد بتوان در ۱۰ تا ۱۵ ثانیه نخست، این حملات را متوقف کرد.

نیتزان نوریل در گفتگو با رادیو ارتش اسرائیل که تایمز اسرائیل آنرا منتشر کرده است در توضیح اهمیت ۱۰ تا ۱۵ ثانیه نخست و لزوم واکنش بسیار سریع به حملات تروریستی با خودرو گفت که «یعنی دیگر راننده‌ نتواند تا ۵۳۰ متر به راندن ادامه دهد، به دلیل این که ما از پیش موانع خیابانی آماده کرده‌ایم که بلافاصله باز می‌شوند، و یا امکان مداخله با تفنگ‌، از طرف نیروهای امنیتی که نگهبان محل‌اند، را ایجاد کرده‌ایم.»

این مقام امنیتی سابق اسرائیل همچنین نسبت به احتمال انجام حمله شیمیایی توسط داعش هشدار داد و گفت:««به گمان من، بدترین روزها،‌ هنوز در راهند. آنچه شاهدش هستیم، تب‌ لرزه‌‌های پیش از مرگ است که نابودی فیزیکی داعش در منطقه، به بار می‌آورد، و متأسفانه با بسیاری حوادث از این نوع و بدتر، همراه خواهد بود. من، برای نمونه، بر این باورم که شاهد تهاجم شیمیایی هم خواهیم بود.» وی افزوده است: «داعش از دانش، توانایی، و امکانات چنین اقدامی برخوردار است. به گمان، تصمیم را هم گرفته‌اند. فقط مانده که اقدام کنند».

نیتزان نوریل همچنین گفت که جامعه غرب باید با این واقعیت که تروریسم امروزه بخشی از زندگی ماست کنار آید.

وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.