وب‌سایت یورونیوز دیگر در مرورگر Internet Explorer در دسترس نخواهد بود. این مرورگر دیگر از سوی مایکروسافت پشتیبانی نمی‌شود. توصیه می‌کنیم از مرورگرهای دیگری مانند گوگل کروم، فایرفاکس و سافاری استفاده کنید.
خبر فوری

کشته شدن ۲۷ غیرنظامی در حملات هوایی آمریکا به رقه

 نظرها
کشته شدن ۲۷ غیرنظامی در حملات هوایی آمریکا به رقه
Euronews logo
اندازه متن Aa Aa

دیده‌بان حقوق بشر سوریه می‌گوید در جریان حملات هوایی ائتلاف تحت رهبری آمریکا به مواضع داعش در رقه دست‌کم ۲۷ غیرنظامی از جمله هفت کودک کشته شدند.

به گفته عبدالرحمن،‌ رئیس سازمان دیده‌بان حقوق بشر سوریه جنگنده‌های ائتلاف، منطقه «بدو» در قلب رقه را هدف قرار داده‌اند.

از ماه ژوئن و شروع نبرد نیروهای دموکراتیک سوریه به پشتیبانی ائتلاف با داعش در رقه نیمی از شهر از تصرف پیکارجویان داعش خارج شده است.

به گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است، حملات هوایی ائتلاف هر روزه از میان غیرنظامیان قربانی می‌گیرد. گفته می‌شود تاکنون در مجموع ۱۲۵ غیرنظامی در جریان حملات هوایی به رقه جان باخته‌اند.

در همین حال ائتلاف می‌گوید تمامی تلاش خود را به کار بسته تا از کشته شدن غیرنظامیان پیشگیری کند.

به گزارش منابع رسمی از سال ۲۰۱۴ و شروع حملات هوایی به مواضع داعش در عراق و سوریه دست‌کم ۶۲۴ غیرنظامی جان باخته‌اند. این درحالیست که دیده‌بان حقوق بشر تعداد قربانیان غیرنظامی را بیشتر از رقم مذکور برآورده کرده است.

هزاران تن از ساکنان این شهر خانه و محل زندگی خود را ترک کرده‌اند. بر اساس برآورد سازمان ملل متحد تا ۲۵ هزار غیرنظامی در رقه با کمبود غذا، سوخت و مایحتاج اولیه دست و پنجه نرم می‌کنند.